joomla templates top joomla templates template joomla

Wyniki konkursu na plakat pt. „Bądź trendy – nie pal”

powiat.krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków powiatowe

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie i Starosta Powiatu Krakowskiego ogłasza wyniki konkursu na plakat pt. „Bądź trendy – nie pal”. Konkurs zorganizowany został w ramach realizacji zadań wynikających z „Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce.

Jasełka w Konarach

powiat.krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków powiatowe

W czwartek, 12 stycznia 2011 roku wicestarosta powiatu krakowskiego Urszula Stochel oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie Grażyna Tajs – Zielińska wzięły udział w spotkaniu noworocznych w Środowiskowym Domu Samopomocy przy Konwencie OO. Bonifratrów w Konarach. Głównym punktem programu były jasełka przygotowane przez uczestników warsztatów.

Patronat Starosty Krakowskiego nad Orkiestrą Świątecznej Pomocy

powiat.krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków powiatowe

Starosta Krakowski objął honorowym patronatem akcję społeczną jaką jest XX edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która odbędzie się 8 stycznia na terenie Rogatego Rancza ul. Kmity 26 w Zabierzowie.

New Wave Photography w Pawilonie Wyspiańskiego

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków kulturalne

altOd dziś (piątek, 13 stycznia) w Pawilonie Wyspiańskiego czynna jest wystawa New Wave Photography. To ekspozycja przedstawiająca wschodzące talenty współczesnej fotografii z regionu Europy Środkowo-wschodniej.

Kulturalne odloty

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków kulturalne

Za nami kolejny rok wielkich wydarzeń kulturalnych. Eksperci i znawcy kultury docenili imprezy organizowane przez Miasto, a wiele z nich zostało nominowanych do konkursu „Kulturalne Odloty”. w 2011 roku Kraków niewątpliwie ugruntował swoją wysoką pozycję wśród europejskich stolic kultury.

Reorganizacja edukacji to konieczność

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

altRacjonalizacja wydatków edukacyjnych i restrukturyzacja krakowskich szkół zdominowały środową (11 stycznia) sesję Rady Miasta Krakowa. „Miasto wydaje na edukację 40 % budżetu. To program racjonalnego gospodarowania tymi środkami” – argumentowała Anna Okońska-Walkiewicz, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Spraw Społecznych. „Miasto nie może płacić za ogrzewanie pustych pomieszczeń w szkołach” – dodała.

Listy mieszkaniowe na 2012 rok

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Urząd Miasta Krakowa przygotowuje listy mieszkaniowe na 2012 r. Lista będzie gotowa do końca pierwszego półrocza, do rozdzielenia będzie 120 lokali. Na mieszkanie z zasobu GMK oczekuje ponad 3 tysiące osób. Spośród tej liczby 2649 osób na mocy wyroku sądu ma prawo do lokalu socjalnego, pozostałe 634 to osoby, które ubiegają się o pomoc m.in. z powodu trudnych warunków mieszkaniowych, nadmiernego zagęszczenia czy względów społecznych.

Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików PIAST CUP 2012

powiat.krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków powiatowe

12 drużyn wzięło udział w pierwszej edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej Orlików PIAST CUP 2012, który odbył się w niedzielę, 8 stycznia, w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Skawinie. W zawodach triumfowali młodzi piłkarze z Milenium Skawina, którzy w decydującym pojedynku pokonali Bronowiankę Kraków 2:1. Trzecie miejsce zajęła drużyna Jadwigi Kraków po zwycięstwie 1:0 nad Górnikiem Libiąż.

Dojrzali do sztuki

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków kulturalne

altMiędzynarodowe Centrum Kultury w ramach cyklu "Dojrzali do sztuki" organizuje spotkania dla seniorów towarzyszące kolejnym wystawom prezentowanym w Galerii MCK. Każde z nich składa się z wykładu oraz zwiedzania wystawy z przewodnikiem, są także zajęcia praktyczne.

Koniec Obławy

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków kulturalne

W Luborzycy pod Krakowem Marcin Krzyształowicz kończy zdjęcia do swojego najnowszego filmu Obława. Na ekranie zobaczymy najpopularniejszych polskich aktorów: Marcina Dorocińskiego, Macieja Stuhra, Sonię Bohosiewicz i Weronikę Rosati. Premiera Obławy planowana jest jesienią.

Festiwal Warsztaty Sztuki Fotografii

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków kulturalne

20 stycznia rozpocznie się w Krakowie trzydniowy Festiwal Warsztaty Sztuki Fotografii. Podczas wydarzenia będziemy mogli prześledzić, jak powstaje zdjęcie - od pomysłu do końcowej odbitki oglądanej podczas wystawy czy w albumie.

A z Polski...cudowny Kraków!

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

1259 miejsc z całego świata w tym Kraków. Szwajcarska fundacja New7Wonders ogłosiła konkurs na najpiękniejsze miasta świata. O ten tytuł będzie walczyć 11 polskich miast: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zamość i oczywiście Kraków.

Nie bądź obojętny

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

W związku z bardzo trudnym okresem dla osób bezdomnych, jakim są zimowe miesiące, MOPS apeluje, aby nie pozostawać obojętnym na los bezdomnych, informować o miejscach ich pobytu Dział Pomocy Bezdomnym lub Straż Miejską. Pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego – 986 dyżurni czekają na wszelkie informacje o miejscach, w których bezdomni znajdują schronienie. Strażnicy miejscy wraz z pracownikami (streetworkerami) MOPS systematycznie kontrolują miejsca, gdzie gromadzą się osoby bezdomne.