joomla templates top joomla templates template joomla

Patronat Starosty Krakowskiego nad Orkiestrą Świątecznej Pomocy

powiat.krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków powiatowe

Starosta Krakowski objął honorowym patronatem akcję społeczną jaką jest XX edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która odbędzie się 8 stycznia na terenie Rogatego Rancza ul. Kmity 26 w Zabierzowie.

Dojrzali do sztuki

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków kulturalne

altMiędzynarodowe Centrum Kultury w ramach cyklu "Dojrzali do sztuki" organizuje spotkania dla seniorów towarzyszące kolejnym wystawom prezentowanym w Galerii MCK. Każde z nich składa się z wykładu oraz zwiedzania wystawy z przewodnikiem, są także zajęcia praktyczne.

Koniec Obławy

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków kulturalne

W Luborzycy pod Krakowem Marcin Krzyształowicz kończy zdjęcia do swojego najnowszego filmu Obława. Na ekranie zobaczymy najpopularniejszych polskich aktorów: Marcina Dorocińskiego, Macieja Stuhra, Sonię Bohosiewicz i Weronikę Rosati. Premiera Obławy planowana jest jesienią.

Festiwal Warsztaty Sztuki Fotografii

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków kulturalne

20 stycznia rozpocznie się w Krakowie trzydniowy Festiwal Warsztaty Sztuki Fotografii. Podczas wydarzenia będziemy mogli prześledzić, jak powstaje zdjęcie - od pomysłu do końcowej odbitki oglądanej podczas wystawy czy w albumie.

A z Polski...cudowny Kraków!

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

1259 miejsc z całego świata w tym Kraków. Szwajcarska fundacja New7Wonders ogłosiła konkurs na najpiękniejsze miasta świata. O ten tytuł będzie walczyć 11 polskich miast: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zamość i oczywiście Kraków.

Nie bądź obojętny

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

W związku z bardzo trudnym okresem dla osób bezdomnych, jakim są zimowe miesiące, MOPS apeluje, aby nie pozostawać obojętnym na los bezdomnych, informować o miejscach ich pobytu Dział Pomocy Bezdomnym lub Straż Miejską. Pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego – 986 dyżurni czekają na wszelkie informacje o miejscach, w których bezdomni znajdują schronienie. Strażnicy miejscy wraz z pracownikami (streetworkerami) MOPS systematycznie kontrolują miejsca, gdzie gromadzą się osoby bezdomne.

Medal na aukcję

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider przekazał na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pamiątkowy medal XX-lecia powstania dzielnic Krakowa. Medal ten, wręczony został po raz pierwszy podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa 12 października 2011 roku, za zasługi dla rozwoju samorządności społeczności lokalnych.

New Wave Photography w Pawilonie Wyspiańskiego

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków kulturalne

altOd dziś (piątek, 13 stycznia) w Pawilonie Wyspiańskiego czynna jest wystawa New Wave Photography. To ekspozycja przedstawiająca wschodzące talenty współczesnej fotografii z regionu Europy Środkowo-wschodniej.

Kulturalne odloty

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków kulturalne

Za nami kolejny rok wielkich wydarzeń kulturalnych. Eksperci i znawcy kultury docenili imprezy organizowane przez Miasto, a wiele z nich zostało nominowanych do konkursu „Kulturalne Odloty”. w 2011 roku Kraków niewątpliwie ugruntował swoją wysoką pozycję wśród europejskich stolic kultury.

Reorganizacja edukacji to konieczność

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

altRacjonalizacja wydatków edukacyjnych i restrukturyzacja krakowskich szkół zdominowały środową (11 stycznia) sesję Rady Miasta Krakowa. „Miasto wydaje na edukację 40 % budżetu. To program racjonalnego gospodarowania tymi środkami” – argumentowała Anna Okońska-Walkiewicz, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Spraw Społecznych. „Miasto nie może płacić za ogrzewanie pustych pomieszczeń w szkołach” – dodała.

Listy mieszkaniowe na 2012 rok

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Urząd Miasta Krakowa przygotowuje listy mieszkaniowe na 2012 r. Lista będzie gotowa do końca pierwszego półrocza, do rozdzielenia będzie 120 lokali. Na mieszkanie z zasobu GMK oczekuje ponad 3 tysiące osób. Spośród tej liczby 2649 osób na mocy wyroku sądu ma prawo do lokalu socjalnego, pozostałe 634 to osoby, które ubiegają się o pomoc m.in. z powodu trudnych warunków mieszkaniowych, nadmiernego zagęszczenia czy względów społecznych.

Studium: czas na kierunki

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

W jaki sposób powinien rozwijać się Kraków? Czy jest tu miejsce dla wysokościowców bez uszczerbku dla panoramy miasta? Jak udoskonalić rozwiązania komunikacyjne? Na te i wiele innych pytań związanych z kierunkami rozwoju przestrzennego Krakowa poszukuje odpowiedzi zespół pracujący nad zmianą Studium – jednego z najważniejszych dokumentów planistycznych miasta. Członkowie zespołu przygotowali sześć wstępnych koncepcji rozwoju Krakowa.