joomla templates top joomla templates template joomla

Dojrzali do sztuki

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków kulturalne

altMiędzynarodowe Centrum Kultury w ramach cyklu "Dojrzali do sztuki" organizuje spotkania dla seniorów towarzyszące kolejnym wystawom prezentowanym w Galerii MCK. Każde z nich składa się z wykładu oraz zwiedzania wystawy z przewodnikiem, są także zajęcia praktyczne.

New Wave Photography w Pawilonie Wyspiańskiego

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków kulturalne

altOd dziś (piątek, 13 stycznia) w Pawilonie Wyspiańskiego czynna jest wystawa New Wave Photography. To ekspozycja przedstawiająca wschodzące talenty współczesnej fotografii z regionu Europy Środkowo-wschodniej.

Kulturalne odloty

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków kulturalne

Za nami kolejny rok wielkich wydarzeń kulturalnych. Eksperci i znawcy kultury docenili imprezy organizowane przez Miasto, a wiele z nich zostało nominowanych do konkursu „Kulturalne Odloty”. w 2011 roku Kraków niewątpliwie ugruntował swoją wysoką pozycję wśród europejskich stolic kultury.

Reorganizacja edukacji to konieczność

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

altRacjonalizacja wydatków edukacyjnych i restrukturyzacja krakowskich szkół zdominowały środową (11 stycznia) sesję Rady Miasta Krakowa. „Miasto wydaje na edukację 40 % budżetu. To program racjonalnego gospodarowania tymi środkami” – argumentowała Anna Okońska-Walkiewicz, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Spraw Społecznych. „Miasto nie może płacić za ogrzewanie pustych pomieszczeń w szkołach” – dodała.

Listy mieszkaniowe na 2012 rok

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Urząd Miasta Krakowa przygotowuje listy mieszkaniowe na 2012 r. Lista będzie gotowa do końca pierwszego półrocza, do rozdzielenia będzie 120 lokali. Na mieszkanie z zasobu GMK oczekuje ponad 3 tysiące osób. Spośród tej liczby 2649 osób na mocy wyroku sądu ma prawo do lokalu socjalnego, pozostałe 634 to osoby, które ubiegają się o pomoc m.in. z powodu trudnych warunków mieszkaniowych, nadmiernego zagęszczenia czy względów społecznych.

Studium: czas na kierunki

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

W jaki sposób powinien rozwijać się Kraków? Czy jest tu miejsce dla wysokościowców bez uszczerbku dla panoramy miasta? Jak udoskonalić rozwiązania komunikacyjne? Na te i wiele innych pytań związanych z kierunkami rozwoju przestrzennego Krakowa poszukuje odpowiedzi zespół pracujący nad zmianą Studium – jednego z najważniejszych dokumentów planistycznych miasta. Członkowie zespołu przygotowali sześć wstępnych koncepcji rozwoju Krakowa.

Koniec Obławy

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków kulturalne

W Luborzycy pod Krakowem Marcin Krzyształowicz kończy zdjęcia do swojego najnowszego filmu Obława. Na ekranie zobaczymy najpopularniejszych polskich aktorów: Marcina Dorocińskiego, Macieja Stuhra, Sonię Bohosiewicz i Weronikę Rosati. Premiera Obławy planowana jest jesienią.

Festiwal Warsztaty Sztuki Fotografii

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków kulturalne

20 stycznia rozpocznie się w Krakowie trzydniowy Festiwal Warsztaty Sztuki Fotografii. Podczas wydarzenia będziemy mogli prześledzić, jak powstaje zdjęcie - od pomysłu do końcowej odbitki oglądanej podczas wystawy czy w albumie.

A z Polski...cudowny Kraków!

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

1259 miejsc z całego świata w tym Kraków. Szwajcarska fundacja New7Wonders ogłosiła konkurs na najpiękniejsze miasta świata. O ten tytuł będzie walczyć 11 polskich miast: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zamość i oczywiście Kraków.

Nie bądź obojętny

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

W związku z bardzo trudnym okresem dla osób bezdomnych, jakim są zimowe miesiące, MOPS apeluje, aby nie pozostawać obojętnym na los bezdomnych, informować o miejscach ich pobytu Dział Pomocy Bezdomnym lub Straż Miejską. Pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego – 986 dyżurni czekają na wszelkie informacje o miejscach, w których bezdomni znajdują schronienie. Strażnicy miejscy wraz z pracownikami (streetworkerami) MOPS systematycznie kontrolują miejsca, gdzie gromadzą się osoby bezdomne.

Medal na aukcję

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider przekazał na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pamiątkowy medal XX-lecia powstania dzielnic Krakowa. Medal ten, wręczony został po raz pierwszy podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa 12 października 2011 roku, za zasługi dla rozwoju samorządności społeczności lokalnych.