joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejna doba ŚDM bez zakłóceń. Niektórzy pielgrzymi cierpią z powodu "odmiennej flory jelitowej"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków kryminalne

Kolejny dzień Światowych Dni Młodzieży przebiegł bez zakłóceń – poinformował mł. insp. Mariusz Ciarka, pełniący funkcję rzecznika Centrum Medialnego Administracji Rządowej na czas ŚDM. - Nie odnotowano żadnych zdarzeń, które mogłyby w realny sposób zakłócić przebieg uroczystości - powiedział Ciarka. 

Demonstracje KOD w największych miastach Polski. Uczestnicy zakleili usta na znak protestu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

W wielu miastach Polski, m. in. Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Łodzi, odbyły się demonstracje zorganizowane przez Komitet Obrony Demokracji. Ich uczestnicy, z których część zakleiła sobie usta czarną taśmą na znak protestu, sprzeciwiają się projektowi ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Wypadek w wesołym miasteczku. Ranne dzieci

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków kryminalne

W wesołym miasteczku w Krakowie doszło do wypadku. Trzy osoby spadły z "wirującej kanapy". Wśród poszkodowanych jest dwoje małych dzieci. Do wypadku doszło około godziny 15. Dwoje dzieci w wieku osiem i 12 lat oraz 18-latka korzystało z karuzeli typu "wirująca kanapa", znajdującej się w wesołym miasteczku przy ul. Smoczej. 

Bamberki w efektownych kornetach wzięły udział w procesji Bożego Ciała w Poznaniu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Z okazji procesji Bożego Ciała ulicami Poznania przeszły Bamberki w tradycyjnych strojach. Ich najbardziej charakterystyczną częścią jest kornet - pięknie zdobione, kolorowe nakrycie głowy. Bambrzy są potomkami katolickich osadników z okolic Bambergu w niemieckiej Frankonii, którzy w XVIII wieku osiedlili się w Wielkopolsce.

"Kraków kocha samochody". W stolicy Małopolski trwa Moto Show

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

W ten weekend w Krakowie trwa Moto Show. Na fanów motoryzacji czeka mnóstwo atrakcji. Nie zabraknie nowych technologii, niezwykłych pomysłów na tuning oraz nowych modeli samochodów. Krakowski Moto Show jest największa tego typu imprezą w Polsce.

6 lat od katastrofy smoleńskiej. Prezydent Duda na Wawelu

TVN24/TVN włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Na Wawelu, gdzie pochowana jest para prezydencka, odbyła się uroczysta msza w 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Uczestniczył w niej prezydent Andrzej Duda oraz Marta Kaczyńska wraz z córkami. Wcześniej oddali oni hołd parze prezydenckiej i złożyli kwiaty na ich grobie.

Kardynał Dziwisz poświęcił pokarmy na rynku w Krakowie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Na krakowskim rynku odbyła się uroczystość święcenia pokarmów. Tradycyjnie poprowadził ją metropolita, kardynał Stanisław Dziwisz. Hierarcha nawiązał do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. - Nie lękajmy się. 

Kraków odlicza dni do Światowych Dni Młodzieży

Dzień Dobry TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Katarzyna Olubińska z "Dzień Dobry TVN" sprawdziła, jak wyglądają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie. Czy jesteśmy gotowi na przyjęcie pielgrzymów? W studiu programu ekspert ds. stosunków międzynarodowych dr Wojciech Szewko wyjaśnił, czy wydarzenie może być potencjalnym celem dla terrorystów. 

Marsze dla Życia i Rodziny w Krakowie i we Wrocławiu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Ulicami Krakowa i Wrocławia przeszły marsze w obronie tradycyjnej rodziny i życia. Jego uczestnicy manifestowali przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. 

VI Biało-Czerwony Marsz Pamięci przeszedł ulicami Krakowa

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Marsz ulicami miasta i apel pod krzyżem smoleńskim. W ten sposób krakowianie po raz szósty oddali hołd ofiarom smoleńskiej katastrofy. W marszu uczestniczył m.in. Paweł Kurtyka, syn jednej z ofiar - byłego szefa Instytutu Pamięci Narodowej - Janusza Kurtyki.

Abp Dziwisz do pielgrzymów: Czekamy na was, otworzymy dla was domy i serca

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Nie lękajcie się, czekamy na was, otworzymy dla was domy i serca - mówił abp Stanisław Dziwisz, zwracając się do pielgrzymów, którzy zamierzają przybyć do Krakowa na lipcowe Światowe Dni Młodzieży. Metropolita krakowski przemawiał do tysięcy wiernych.

Marsz Pamięci w 73. rocznicę likwidacji krakowskiego getta

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

W 73. rocznicę likwidacji krakowskiego getta ulicami miasta przeszedł Marsz Pamięci. Najpierw przy zachowanym fragmencie muru getta przy ul. Lwowskiej uczestnicy marszu złożyli kwiaty i zapalili znicze. Później wyruszyli z placu Bohaterów Getta na teren byłego obozu KL Płaszów.