joomla templates top joomla templates template joomla

Pożar magazynu w Krakowie. Spłonęły opony i samochody

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków kryminalne

Czternaście zastępów straży walczyło z pożarem magazynu z oponami w Krakowie. - Duże zadymienie, więc akcja była skompilowana - przyznał st. kpt. Piotr Marchewka ze straży pożarnej. Oprócz opon spłonęły dwa samochody dostawcze W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Przyczyny pożaru wyjaśni policja.

Sprzątanie metodą na smog? MPO próbuje oczyścić Kraków

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Kraków znalazł sposób na smog. Eksperymenty prowadzone przez MPO Kraków wspólnie z Politechniką Krakowską oraz Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska pokazały, że częstsze zmywanie ulic wydatnie zmniejsza ilość pyłu i przyczynia się likwidacji wtórnej emisji szkodliwych substancji. 

Orzeszkowy gang za kratami. Krakowscy policjanci rozbili szajkę

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków kryminalne

Krakowscy policjanci rozbili szajkę, która wyłudziła 44 tony orzechów laskowych. Policjanci odzyskali połowę skradzionego towaru i zatrzymali 5 osób. - Grupa przestępcza trudniła się wyłudzaniem hurtowych ilości tego towaru, podszywając się pod znaną sieć marketów. Wartość odzyskanych orzechów to prawie 2 mln złotych. 

Ukradł kawę. Spędził przez to 8 lat w szpitalu psychiatrycznym

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

8 lat - tyle spędził w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku Stanisław Belski za kradzież kilku paczek kawy. Dzisiaj ten sam sąd, który umieścił mężczyznę w szpitalu w 2007 roku, postanowił wypuścić go na wolność. Bo czyn, który niegdyś popełnił, przestał już być występkiem i w świetle obowiązujących przepisów jest "tylko" wykroczeniem. 

Ściągnął 4-latka z rowerka i ugryzł w policzek. Był poszukiwany w Słowenii

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Mężczyzna, który w Krakowie we wtorek (2.02) napadł na 4-latka i pobił go, jest obywatelem Słowenii - ustaliła małopolska policja. Mężczyzna w swoim kraju był uważany za zaginionego, poszukiwano go od stycznia. Przebywa obecnie na obserwacji w jednym z krakowskich szpitali. 

Krakowscy kontrolerzy biletów będą pracować w mundurach. "Ma to działać prewencyjnie"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Od 1 lutego w krakowskich tramwajach i autobusach pojawią się kontrolerzy w mundurach. Mają być bardziej widoczni dla pasażerów oraz w razie potrzeby udzielać im informacji na temat komunikacji miejskiej. Zmiana stroju nie będzie jednak dotyczyć wszystkich, bo połowa z nich dalej będzie pracować w cywilnym ubraniu. 

Świńska grypa powraca. LIczba zarażony wzrasta dynamicznie - 6 chorych w krakowskim szpitalu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Już u 6 pacjentów krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego została zdiagnozowana świńska grypa, czyli wirus AH1N1. Szpital uspokaja, że nie ma powodów do obaw. - Liczba chorych jest dynamiczna i może się zwiększyć. Każdego dnia zgłaszają się do nas pacjenci z objawami grypy - powiedziała Maria Włodkowska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie.

Antyterroryści wkroczyli do domów krakowskich pseudokibiców

Małopolska Policja/x-news włącz . Opublikowano w Kraków kryminalne

- Śledztwo dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej w środowisku pseudokibiców jednej z drużyn piłkarskich w Krakowie. Zabezpieczyliśmy szereg narkotyków - powiedział Piotr Kosmaty z prokuratury regionalnej w Krakowie. Małopolscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się m.in. handlem narkotykami. 

CBŚP zlikwidowało wytwórnię amfetaminy. Skonfiskowano narkotyki, materiały wybuchowe i broń

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków kryminalne

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało magazyn ze środkami odurzającymi i laboratorium, gdzie je wytwarzano. Funkcjonariusze skonfiskowali dużą ilość narkotyków, maczety, materiały wybuchowe i broń gotową do strzału. Zatrzymało 32-letniego mieszkańca Krakowa, powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców. 

Krakowski "szkieletor" przestanie straszyć. Po 40 latach dokończą budowę

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Budowa "szkieletora" - charakterystycznego wieżowca w Krakowie - zostanie dokończona po 40 latach. Prace mają rozpocząć się 1 kwietnia. Ich koniec przewidziany jest na drugą połowę 2017 r. Budynek będzie miał 27 kondygnacji, a jego wysokość sięgnie 102,5 metra. W kompleksie oprócz biur powstanie hotel. Krakauer Leszek Mazan stwierdził, jednak że przebudowana nie jest pewna. 

Autobus zderzył się z dwiema ciężarówkami. 3 osoby ranne

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Na drodze krajowej 79 w Krakowie doszło do wypadku. Autobus rejsowy zderzył się z dwiema ciężarówkami. Ranne zostały 3 osoby, w tym kierowca autobusu, który był zakleszczony w pojeździe. - Dwie pozostałe osoby skarżyły się na bóle pleców. Trafiły do szpitala na obserwację - powiedział st. kpt. Michał Majda ze straży pożarnej w Krakowie.