joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejne ofiary mrozów. W Małopolsce z wychłodzenia zmarły cztery osoby

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Utrzymujące się niskie temperatury powodują, że z powodu mrozu umierają kolejne osoby. Nie są to tylko bezdomni, ale także ludzie starsi i samotni. - W Małopolsce w ciągu doby zmarły z wychłodzenia cztery osoby - poinformowała nadkom. Katarzyna Padło z krakowskiej policji.

Szkodliwy smog w Krakowie. Jak się uchronić?

Dzień Dobry TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Najbardziej zanieczyszczone regiony Polski to Dolny i Górny Śląsk oraz Małopolska. Zaniepokojeni mieszkańcy miast zaopatrują się w maski, żeby nie oddychać brudnym powietrzem. 

Cmentarz wojenny

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków kulturalne

altCmentarz wojenny w Przegorzałach „Glinnik" - jedno z największych miejsc straceń w Krakowie z okresu II wojny światowej, zostanie zagospodarowane. Dzięki staraniom Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Wojewody

Krakowskie Zaduszki

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków powiatowe

altKrakowskie Zaduszki Jazzowe Koncerty w klubach, na barce, a także w Małopolskim Ogrodzie Sztuki i w bazylice oo. Dominikanów czekają na miłośników jazzu i listopadowej zadumy, którzy wezmą udział w 57. Krakowskich Zaduszkach Jazzowych.

Krakowscy policjanci szukali podrobionych ubrań. Znaleźli fałszywe banknoty

KWP Kraków/x-news włącz . Opublikowano w Kraków kryminalne

Policjanci przeszukali jedno z krakowskich mieszkań, w którym spodziewali się znaleźć odzież z podrobionymi metkami znanych firm. Nielegalnych ubrań nie znaleźli, natknęli się za to na fałszywe banknoty euro. Znaleziono 250 sztuk podrobionych banknotów, każdy o nominale 100 euro. Pieniądze zostały przekazane do ekspertyzy. 

Krakowska policja zlikwidowała uprawę konopi na strychu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Krakowska policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 31 i 34 lata w związku z uprawą konopi indyjskich. - Była to profesjonalna plantacja umieszczona w jednym z mieszkań, gdzie zlikwidowaliśmy całą linię produkcyjną - mówi podinsp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. 

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem dla syna krakowskiej prokuratur

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem - taki zarzut usłyszał w niedzielę 26-letni Przemysław J. Mężczyzna podejrzany jest o zabicie swojej matki, zastępczyni prokuratora okręgowego. - Na prośbę prokuratora prowadzącego postępowanie nie będziemy przekazywać informacji, czy mężczyzna przyznał się do winy - powiedział Piotr Kosmaty, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

Sprzedawca tabletek wczesnoporonnych zatrzymany w Krakowie.

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Małopolscy policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który handlował tabletkami wczesnoporonnymi. - W jego miejscu zamieszkania zabezpieczyliśmy ponad 300 tabletek leków wczesnoporonnych, do których dołączone były instrukcje dla kobiet, które były odbiorcami tych leków - informuje podinsp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. 

Ambitnie na komisji

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

altAmbitnie na komisji mieszkalnictwa. Plan pracy na nadchodzące miesiące był głównym tematem na posiedzeniu Komisji Mieszkalnictwa. Radni zajęli się również sprawą wynajmu lokali mieszkalnych.

Dopalacze znów groźne?

krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

altDopalacze – środki odurzające, które udają zwyczajne produkty. Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o ponownym wzroście ich popularności i podaży. W posiedzeniu Komisji Praworządności RMK, którego głównym wątkiem były dopalacze wzięli udział przedstawiciele policji, Straży Miejskiej, sanepidu, Zarządu Budynków Komunalnych oraz Miejskiego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.