joomla templates top joomla templates template joomla

Bamberki w efektownych kornetach wzięły udział w procesji Bożego Ciała w Poznaniu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Z okazji procesji Bożego Ciała ulicami Poznania przeszły Bamberki w tradycyjnych strojach. Ich najbardziej charakterystyczną częścią jest kornet - pięknie zdobione, kolorowe nakrycie głowy. Bambrzy są potomkami katolickich osadników z okolic Bambergu w niemieckiej Frankonii, którzy w XVIII wieku osiedlili się w Wielkopolsce.

VI Biało-Czerwony Marsz Pamięci przeszedł ulicami Krakowa

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Marsz ulicami miasta i apel pod krzyżem smoleńskim. W ten sposób krakowianie po raz szósty oddali hołd ofiarom smoleńskiej katastrofy. W marszu uczestniczył m.in. Paweł Kurtyka, syn jednej z ofiar - byłego szefa Instytutu Pamięci Narodowej - Janusza Kurtyki.

Abp Dziwisz do pielgrzymów: Czekamy na was, otworzymy dla was domy i serca

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Nie lękajcie się, czekamy na was, otworzymy dla was domy i serca - mówił abp Stanisław Dziwisz, zwracając się do pielgrzymów, którzy zamierzają przybyć do Krakowa na lipcowe Światowe Dni Młodzieży. Metropolita krakowski przemawiał do tysięcy wiernych.

Marsz Pamięci w 73. rocznicę likwidacji krakowskiego getta

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

W 73. rocznicę likwidacji krakowskiego getta ulicami miasta przeszedł Marsz Pamięci. Najpierw przy zachowanym fragmencie muru getta przy ul. Lwowskiej uczestnicy marszu złożyli kwiaty i zapalili znicze. Później wyruszyli z placu Bohaterów Getta na teren byłego obozu KL Płaszów. 

Sprzątanie metodą na smog? MPO próbuje oczyścić Kraków

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Kraków znalazł sposób na smog. Eksperymenty prowadzone przez MPO Kraków wspólnie z Politechniką Krakowską oraz Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska pokazały, że częstsze zmywanie ulic wydatnie zmniejsza ilość pyłu i przyczynia się likwidacji wtórnej emisji szkodliwych substancji. 

Orzeszkowy gang za kratami. Krakowscy policjanci rozbili szajkę

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków kryminalne

Krakowscy policjanci rozbili szajkę, która wyłudziła 44 tony orzechów laskowych. Policjanci odzyskali połowę skradzionego towaru i zatrzymali 5 osób. - Grupa przestępcza trudniła się wyłudzaniem hurtowych ilości tego towaru, podszywając się pod znaną sieć marketów. Wartość odzyskanych orzechów to prawie 2 mln złotych. 

"Kraków kocha samochody". W stolicy Małopolski trwa Moto Show

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

W ten weekend w Krakowie trwa Moto Show. Na fanów motoryzacji czeka mnóstwo atrakcji. Nie zabraknie nowych technologii, niezwykłych pomysłów na tuning oraz nowych modeli samochodów. Krakowski Moto Show jest największa tego typu imprezą w Polsce.

6 lat od katastrofy smoleńskiej. Prezydent Duda na Wawelu

TVN24/TVN włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Na Wawelu, gdzie pochowana jest para prezydencka, odbyła się uroczysta msza w 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Uczestniczył w niej prezydent Andrzej Duda oraz Marta Kaczyńska wraz z córkami. Wcześniej oddali oni hołd parze prezydenckiej i złożyli kwiaty na ich grobie.

Kardynał Dziwisz poświęcił pokarmy na rynku w Krakowie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Na krakowskim rynku odbyła się uroczystość święcenia pokarmów. Tradycyjnie poprowadził ją metropolita, kardynał Stanisław Dziwisz. Hierarcha nawiązał do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. - Nie lękajmy się. 

Pożar magazynu w Krakowie. Spłonęły opony i samochody

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków kryminalne

Czternaście zastępów straży walczyło z pożarem magazynu z oponami w Krakowie. - Duże zadymienie, więc akcja była skompilowana - przyznał st. kpt. Piotr Marchewka ze straży pożarnej. Oprócz opon spłonęły dwa samochody dostawcze W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Przyczyny pożaru wyjaśni policja.

Antyterroryści wkroczyli do domów krakowskich pseudokibiców

Małopolska Policja/x-news włącz . Opublikowano w Kraków kryminalne

- Śledztwo dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej w środowisku pseudokibiców jednej z drużyn piłkarskich w Krakowie. Zabezpieczyliśmy szereg narkotyków - powiedział Piotr Kosmaty z prokuratury regionalnej w Krakowie. Małopolscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się m.in. handlem narkotykami. 

CBŚP zlikwidowało wytwórnię amfetaminy. Skonfiskowano narkotyki, materiały wybuchowe i broń

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków kryminalne

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało magazyn ze środkami odurzającymi i laboratorium, gdzie je wytwarzano. Funkcjonariusze skonfiskowali dużą ilość narkotyków, maczety, materiały wybuchowe i broń gotową do strzału. Zatrzymało 32-letniego mieszkańca Krakowa, powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców.