joomla templates top joomla templates template joomla

"Odszedł wielki mąż stanu, wybitny, nadzwyczaj życzliwy człowiek"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

W holu krakowskiego magistratu wystawiono księgę kondolencyjną, do której mogą wpisywać się osoby żegnającego kardynała Franciszka Macharskiego. - Odszedł wielki mąż stanu, wybitny, nadzwyczaj życzliwy człowiek - wspominał prezydenta miasta Jacek Majchrowski. 

Kolejna doba ŚDM bez zakłóceń. Niektórzy pielgrzymi cierpią z powodu "odmiennej flory jelitowej"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków kryminalne

Kolejny dzień Światowych Dni Młodzieży przebiegł bez zakłóceń – poinformował mł. insp. Mariusz Ciarka, pełniący funkcję rzecznika Centrum Medialnego Administracji Rządowej na czas ŚDM. - Nie odnotowano żadnych zdarzeń, które mogłyby w realny sposób zakłócić przebieg uroczystości - powiedział Ciarka. 

Kraków odlicza dni do Światowych Dni Młodzieży

Dzień Dobry TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Katarzyna Olubińska z "Dzień Dobry TVN" sprawdziła, jak wyglądają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie. Czy jesteśmy gotowi na przyjęcie pielgrzymów? W studiu programu ekspert ds. stosunków międzynarodowych dr Wojciech Szewko wyjaśnił, czy wydarzenie może być potencjalnym celem dla terrorystów. 

Marsze dla Życia i Rodziny w Krakowie i we Wrocławiu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Ulicami Krakowa i Wrocławia przeszły marsze w obronie tradycyjnej rodziny i życia. Jego uczestnicy manifestowali przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. 

"Tu będę spoczywał". Kard. Macharski zostanie pochowany na Wawelu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Zmarły kard. Franciszek Macharski zostanie pochowany na Wawelu - ogłosił wikariusz generalny Archidiecezji Krakowskiej, ks. Bronisław Fidelus. Rozpatrywano także inne lokalizacje, m.in. Centrum Jana Pawła II czy Centrum Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, jednak postanowiono podtrzymać tradycję miejsca pochówków krakowskich biskupów.

850 pociągów w dwa dni. Tłumy pielgrzymów opuszczają Kraków

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży tłumy pielgrzymów z całego świata wróciły, bądź jeszcze wracają do swoich domów. W ciągu dwóch dni z miasta wyjechało 850 pociągów - mimo to, tłumów uniknąć się nie udało. 

Demonstracje KOD w największych miastach Polski. Uczestnicy zakleili usta na znak protestu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

W wielu miastach Polski, m. in. Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Łodzi, odbyły się demonstracje zorganizowane przez Komitet Obrony Demokracji. Ich uczestnicy, z których część zakleiła sobie usta czarną taśmą na znak protestu, sprzeciwiają się projektowi ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Wypadek w wesołym miasteczku. Ranne dzieci

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków kryminalne

W wesołym miasteczku w Krakowie doszło do wypadku. Trzy osoby spadły z "wirującej kanapy". Wśród poszkodowanych jest dwoje małych dzieci. Do wypadku doszło około godziny 15. Dwoje dzieci w wieku osiem i 12 lat oraz 18-latka korzystało z karuzeli typu "wirująca kanapa", znajdującej się w wesołym miasteczku przy ul. Smoczej. 

Bamberki w efektownych kornetach wzięły udział w procesji Bożego Ciała w Poznaniu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Z okazji procesji Bożego Ciała ulicami Poznania przeszły Bamberki w tradycyjnych strojach. Ich najbardziej charakterystyczną częścią jest kornet - pięknie zdobione, kolorowe nakrycie głowy. Bambrzy są potomkami katolickich osadników z okolic Bambergu w niemieckiej Frankonii, którzy w XVIII wieku osiedlili się w Wielkopolsce.

"Kraków kocha samochody". W stolicy Małopolski trwa Moto Show

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

W ten weekend w Krakowie trwa Moto Show. Na fanów motoryzacji czeka mnóstwo atrakcji. Nie zabraknie nowych technologii, niezwykłych pomysłów na tuning oraz nowych modeli samochodów. Krakowski Moto Show jest największa tego typu imprezą w Polsce.