joomla templates top joomla templates template joomla

Ukradł kawę. Spędził przez to 8 lat w szpitalu psychiatrycznym

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

8 lat - tyle spędził w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku Stanisław Belski za kradzież kilku paczek kawy. Dzisiaj ten sam sąd, który umieścił mężczyznę w szpitalu w 2007 roku, postanowił wypuścić go na wolność. Bo czyn, który niegdyś popełnił, przestał już być występkiem i w świetle obowiązujących przepisów jest "tylko" wykroczeniem. 

Krakowski "szkieletor" przestanie straszyć. Po 40 latach dokończą budowę

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Budowa "szkieletora" - charakterystycznego wieżowca w Krakowie - zostanie dokończona po 40 latach. Prace mają rozpocząć się 1 kwietnia. Ich koniec przewidziany jest na drugą połowę 2017 r. Budynek będzie miał 27 kondygnacji, a jego wysokość sięgnie 102,5 metra. W kompleksie oprócz biur powstanie hotel. Krakauer Leszek Mazan stwierdził, jednak że przebudowana nie jest pewna. 

Autobus zderzył się z dwiema ciężarówkami. 3 osoby ranne

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Na drodze krajowej 79 w Krakowie doszło do wypadku. Autobus rejsowy zderzył się z dwiema ciężarówkami. Ranne zostały 3 osoby, w tym kierowca autobusu, który był zakleszczony w pojeździe. - Dwie pozostałe osoby skarżyły się na bóle pleców. Trafiły do szpitala na obserwację - powiedział st. kpt. Michał Majda ze straży pożarnej w Krakowie.

Ściągnął 4-latka z rowerka i ugryzł w policzek. Był poszukiwany w Słowenii

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Mężczyzna, który w Krakowie we wtorek (2.02) napadł na 4-latka i pobił go, jest obywatelem Słowenii - ustaliła małopolska policja. Mężczyzna w swoim kraju był uważany za zaginionego, poszukiwano go od stycznia. Przebywa obecnie na obserwacji w jednym z krakowskich szpitali. 

Krakowscy kontrolerzy biletów będą pracować w mundurach. "Ma to działać prewencyjnie"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Od 1 lutego w krakowskich tramwajach i autobusach pojawią się kontrolerzy w mundurach. Mają być bardziej widoczni dla pasażerów oraz w razie potrzeby udzielać im informacji na temat komunikacji miejskiej. Zmiana stroju nie będzie jednak dotyczyć wszystkich, bo połowa z nich dalej będzie pracować w cywilnym ubraniu. 

Świńska grypa powraca. LIczba zarażony wzrasta dynamicznie - 6 chorych w krakowskim szpitalu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Już u 6 pacjentów krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego została zdiagnozowana świńska grypa, czyli wirus AH1N1. Szpital uspokaja, że nie ma powodów do obaw. - Liczba chorych jest dynamiczna i może się zwiększyć. Każdego dnia zgłaszają się do nas pacjenci z objawami grypy - powiedziała Maria Włodkowska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie.

Kolejne ofiary mrozów. W Małopolsce z wychłodzenia zmarły cztery osoby

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Utrzymujące się niskie temperatury powodują, że z powodu mrozu umierają kolejne osoby. Nie są to tylko bezdomni, ale także ludzie starsi i samotni. - W Małopolsce w ciągu doby zmarły z wychłodzenia cztery osoby - poinformowała nadkom. Katarzyna Padło z krakowskiej policji.

Krakowscy policjanci szukali podrobionych ubrań. Znaleźli fałszywe banknoty

KWP Kraków/x-news włącz . Opublikowano w Kraków kryminalne

Policjanci przeszukali jedno z krakowskich mieszkań, w którym spodziewali się znaleźć odzież z podrobionymi metkami znanych firm. Nielegalnych ubrań nie znaleźli, natknęli się za to na fałszywe banknoty euro. Znaleziono 250 sztuk podrobionych banknotów, każdy o nominale 100 euro. Pieniądze zostały przekazane do ekspertyzy. 

Krakowska policja zlikwidowała uprawę konopi na strychu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Krakowska policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 31 i 34 lata w związku z uprawą konopi indyjskich. - Była to profesjonalna plantacja umieszczona w jednym z mieszkań, gdzie zlikwidowaliśmy całą linię produkcyjną - mówi podinsp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.