joomla templates top joomla templates template joomla

Sprawca kradzieży z włamaniem do dwóch lokali w centrum Krakowa zatrzymany przez krakowskich policjantów

D.D./Krakow.eserwis.info, info/foto: Policja, Kraków włącz . Opublikowano w Kraków kryminalne

Zaledwie 6 miesięcy przebywał na wolności po opuszczeniu zakładu karnego, gdzie odbywał karę więzienia za kradzieże z włamaniem. Kilka dni temu policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 38-latka podejrzewanego o włamanie do dwóch lokali w centrum Krakowa. Mężczyzna po przedstawieniu zarzutów został tymczasowo aresztowany.

 

 

Do kradzieży doszło w drugiej połowie grudnia. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic w centrum Krakowa doszło do kradzieży z włamaniem w dwóch lokalach tj. w gastronomicznym i w sklepie z profesjonalnym sprzętem sportowo-górskim.  Łupem złodzieja w lokalu gastronomicznym padł laptop i gotówka, natomiast w sklepie z asortymentem sportowym drogi,  profesjonalny sprzęt, laptop i gotówka. Suma strat to ponad 20 tysięcy złotych. Złodziej dostał się do punktów poprzez wyłamanie drzwi wejściowych. Na miejscu przestępstwa pracowali policyjni technicy oraz pracownicy wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy zabezpieczyli ślady pozostawione na miejscu zdarzenia przez sprawcę lub sprawców tego włamania, który pod osłoną nocy pokonał zabezpieczenia i wyłamując drzwi wszedł do środka. Intensywne poszukiwania, zebrany materiał dowodowy, przesłuchania świadków doprowadziły policjantów do 38-letniego mężczyzny wynajmującego mieszkanie w centrum Krakowa.  Mundurowi posiadali informację, że podejrzewany mężczyzna kilka miesięcy wcześniej wyszedł na wolność z więzienia, gdzie odbywał kilkuletnią karę za popełnione wcześniej przestępstwa związane z włamaniami i kradzieżami. Złodziej został zatrzymany przed drzwiami swojego mieszkania. Okazało się, że w  zajmowanych przez niego pomieszczeniach czekał na policjantów spory arsenał przedmiotów zakazanych jak i tych pochodzących z wcześniejszych kradzieży. Zabezpieczono kilkaset gram marihuany, kilkadziesiąt gram amfetaminy, wagę elektroniczną, woreczki strunowe. Narkotyki były przygotowane już do porcjowania i do dalszego wprowadzenia do obrotu. Policjanci ustalają do kogo bezpośrednio trafiały narkotyki. Częściowo został również odzyskany skradziony w grudniu specjalistyczny sprzęt wspinaczkowy - pozostałe przedmioty sprawca sprzedał przypadkowo spotkanym osobom. W mieszkaniu znajdowały się również dwa rowery  pochodzące z kradzieży. Jeden z odzyskanych rowerów posiadał numery seryjne – po sprawdzeniu w bazie danych policjanci ustalili jego właściciela. Okazało się, że został skradziony z początkiem września w centrum Krakowa (za kilka dni trafi on do prawowitego właściciela). Niestety drugi z jednośladów nie posiadana numerów seryjnych. Jeśli poszkodowany rozpozna rower na zdjęciu  jako swoją utraconą własność proszony jest o kontakt z I Komisariatem Policji w Krakowie.

 

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, posiadania znacznej ilość środków odurzających oraz wprowadzania ich do obiegu za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 38-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.