joomla templates top joomla templates template joomla

Hutnicy protestowali przeciw wygaszeniu pieca w krakowskiej hucie. Wsparli ich górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Związkowcy protestowali przed hutą ArcelorMittal w Krakowie przeciw wygaszeniu pieca. Władze spółki obiecują, że nie będzie zwolnień, a pracownicy będą mogli przejść do innego zakładu firmy w Dąbrowie Górniczej. Związkowcy wątpią w te zapewnienia wskazując, że przy hucie działają także spółki usługowe, które wspierają produkcję.
 
 
– Tych pracowników obejmą zwolnienia. Rozmawialiśmy z wieloma prezesami spółek, ale oni nie mają dla tych ludzi zatrudnienia. Z moich szacunków wynika, że tysiąc do tysiąca pięciuset osób może stracić prace – mówił Krzysztof Wójcik, przewodniczący NSZZ pracowników ArcelorMittal.
 
 
Hutników wsparli górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wygaszenie wielkiego pieca krakowskiej huty spowoduje problemy dla JSW, której kopalnie wydobywają surowiec na potrzeby produkcji hutniczej Arcelor Mittal Poland.
 
– Górnictwo i hutnictwo to naczynia połączone. Bez produkcji stali nie sprzedamy swojego produktu – stwierdził Krzysztof Łabądź z WZZ „Sierpień 80’” Jastrzębskiej Spółki Węglowej.