joomla templates top joomla templates template joomla

Koniec ze sprzedaż biletów przez tzw. "koniki". PKL wprowadzają imienne bilety na Kasprowy Wierch na wypadek zakażenia koronawirusem

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

 
W górach tłumy. Kolejki - do kolejki - na Kasprowy Wierch się nie kurczą, a dzienny przyrost zakażeń koronawirusem bije kolejne rekordy. Polskie Koleje Linowe postanowiły więc wprowadzić bilety imienne - żeby w razie przypadku zakażenia w wagonie kolejki - łatwiej dotrzeć do innych, potencjalnie zakażonych. Bo chętnych do podróżowania kolejką linową w Tatrach - nie brakuje.
 
- W praktyce wygląda to tak, że kupując bilet na Kasprowy Wierch musimy podać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu lub adres email. Będziemy poproszeni przez pracownika przed wejściem do wagonika o pokazanie dowodu tożsamości lub innego dokumentu ze zdjęciem, który widnieje na bilecie - wyjaśnia procedurę Marta Lewkowicz z Polskich Kolei Linowych.
 
 
- To ciągle działa zbyt krótko, żeby mówić o tym, czy nam się udało to, co zakładaliśmy. Musimy to poobserwować - dodaje Magdalena Zwijacz-Kozica z Tatrzańskiego Parku Narodowego.