joomla templates top joomla templates template joomla

Krakowianie żegnają kardynała Macharskiego. "Człowiek niesłychanej dobroci. Byliśmy z niego dumni"

włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Ciało zmarłego kardynała Franciszka Macharskiego zostało przewiezione z kościoła sióstr Albertynek do kaplicy w Domu Arcybiskupów Krakowskich.

Na rozpoczęciu uroczystości pogrzebowych duchownego pojawiły się tłumy mieszkańców Krakowa.

- To był wspaniały człowiek, o niesłychanej dobroci, delikatności. Oddany ludziom, zawsze pomocny - wspomina kardynała pani Marzena, mieszkanka Krakowa.

- Bardzo mile go wspominamy. cieszymy się, że mieliśmy takiego wielkiego człowieka - mówi pani Halina. Wielu żałobników zdecydowało się na wpis do księgi kondolencyjnej.

- Ciepły, serdeczny, dobry. Niewiarygodnie skromny. Chodził po mieście, jak zwykły ksiądz. Sutanna, berecik. Nie było dla niego ujmą, że chodził między ludźmi, wszyscy go bardzo kochali - wspomina pani Teresa. Trumna z ciałem kardynała zostanie przeniesiona do kościoła franciszkanów. Będzie znajdowała się w głównej bazylice.

- To będzie okazja dla wszystkich mieszkańców Krakowa i wiernych Archidiecezji Krakowskiej, żeby mogli przyjść, pomodlić się za swojego długoletniego pasterza - powiedział ks. dr Piotr Studnicki z krakowskiej kurii.

Msza św. pogrzebowa rozpocznie się w Katedrze na Wawelu 5 lipca. Ciało kardynała spocznie w wawelskiej krypcie biskupów krakowskich, która znajduje się pod konfesją św. Stanisława.

{media load=media,id=7035,width=640,align=center,display=inline}