joomla templates top joomla templates template joomla

Miasto stawia na sportowców

D.D./Krakow.eserwis.info, info/foto: UM, Kraków włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Kraków chce się promować nie tylko przez turystykę i kulturę, ale także przez sport. Tym bardziej, że – jak zauważa Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. rozwoju kultury fizycznej - stolica Małopolski jest miastem sportu. Dlatego rusza program skierowany zarówno do przedstawicieli sportów indywidualnych jak i zespołowych.

- Mamy u siebie zawodników, zawodniczki na poziomie reprezentacyjnym, medalistów mistrzostw świata, Europy, nawet medalistkę olimpijską i drużyny, które występowały bądź występują regularnie w rozgrywkach europejskich. Warto to wykorzystać – mówi Janusz Kozioł.

 

Program będzie realizowany dwutorowo. W przypadku sportowców indywidualnych podstawowym warunkiem uczestnictwa w nim będzie przynależność do kadry olimpijskiej lub paraolimpijskiej. Ale jest też dodatkowy warunek – w okresie między igrzyskami zawodniczka bądź zawodnik muszą zdobyć medal czy to uniwersjady czy mistrzostw Europy bądź świata.- W przypadku drużyn podstawowym warunkiem są tak zwane prawa telewizyjne podpisane przez klub lub ligę, w której dany zespół występuje, w ramach stosownej umowy z określonym medium - informuje Janusz Kozioł.

 

Poprzez ten program miasto chce też promować swoje nowe logo, np. na strojach sportowych. Ale istotne jest także regularne uczestnictwo sportowców w programach młodzieżowych realizowanych przez wydział sportu Urzędu Miasta Krakowa. W takim projekcie już w ubiegłym roku brała udział Maria Springwald, polska wioślarka, brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro.

- Mamy zacnych indywidualnych sportowców i wspaniałe drużyny, w związku z tym na pewno warto zwrócić się do nich, by promowali miasto – podkreśla Elżbieta Kantor, dyr. Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.  

Na przygotowanie i realizację programu zarezerwowano 1,5 mln zł. W piątek, 19 stycznia, na stronie internetowej, ogłoszone zostaną warunki konkursu. Zainteresowani będą mieli trzy tygodnie na złożenie ofert. A weryfikować i zatwierdzać będzie je komisja powołana przez Andrzeja Kuliga, zastępcę prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej, kultury i promocji miasta, w składzie której znajdzie się przedstawiciel Rady Sportu.