joomla templates top joomla templates template joomla

Ponad 20 zatrzymanych, w samochodach "zabronione przedmioty". Akcja policji przed centrum handlowym w Krakowie

TVN24/x-news; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

Krakowska policja zatrzymała w rano przed jednym z centrów handlowych ponad 20 osób. To obcokrajowcy, którzy mieli planować porachunki z pseudokibicami jednego z krakowskich klubów sportowych.Policja na razie udziela bardzo niewielu informacji o zdarzeniu. 

- Zatrzymano w sumie ponad 20 osób, w ich samochodach policjanci znaleźli przedmioty zabronione. Trwają oględziny samochodów i miejsca zdarzenia. Dokonamy także przeszukania miejsc zamieszkania tych osób – powiedziała Katarzyna Cisło z biura prasowego krakowskiej policji.

Jak nieoficjalnie ustalił portal tvn24.pl, zatrzymani to obywatele Czeczeni i Armenii, którzy w poniedziałkowy ranek zmierzali na spotkanie z pseudokibicami Cracovii, podczas którego miały zostać rozliczone zyski z handlu nielegalnymi papierosami, prowadzonego między innymi na placach targowych w Bieńczycach i Niepołomicach. 

Z ustaleń tvn24.pl wynika również, że zatrzymani Czeczeni i Ormianie mieli przy sobie broń palną i maczety, a akcja policji najprawdopodobniej zapobiegła rozlewowi krwi.