joomla templates top joomla templates template joomla

Ponad 40 osób zarażonych COVID-19 na pogrzebie. Władze Zakopanego apelują do uczestników, by się zbadały

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraków miejskie

 
W pogrzebie znanej i popularnej na Podhalu Zofii Karpiel-Bułecki brały udział setki żałobników. Jak się później okazało, jedna z osób była zakażona. Dziś koronawirusa stwierdzono już u 40 osób, z których 7 jest leczonych w szpitalu.
 
W mieście został powołany sztab kryzysowy w związku z zaistniałą sytuacją, a władze miasta nadal apelują do osób, które były na pogrzebie, aby się zgłaszały, bo to pozwoli opanować sytuację.
 
 
- Każdego dnia apelujemy, aby osoby, które uczestniczyły w tym pogrzebie, zgłaszały się do powiatowej stacji epidemiologicznej, aby dokonać testu potwierdzającego bądź wykluczającego zarażenie koronawirusem. Staramy się sytuację monitorować na bieżąco. Działa sztab kryzysowy - wojewódzki, powiatowy, tutaj u nas w urzędzie miasta również. Więc każdego dnia pracujemy nad tym, żeby te ogniska wyłapywać i żeby ograniczać osoby z kontaktu. Miasto zostało zdezynfekowane, ponieważ jesteśmy w szczycie sezonu. Staramy się o to, żeby turyści czuli się tutaj bezpiecznie - mówi Agnieszka Nowak-Gąsienica, zastępca burmistrza Zakopanego.