joomla templates top joomla templates template joomla

Z 80 tys. podpisów prawie połowa była nieważnych. Referendum ws. odwołania Majchrowskiego nie będzie

włącz . Opublikowano w Kraków samorząd

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom Krakowa, że się tak zachowali, to znaczy nie ulegli presji pieniądza - powiedział Jacek Majchrowski.

Krakowska komisarz wyborcza, Teresa Anna Rak, odrzuciła wniosek o referendum ws. odwołania go ze stanowiska prezydenta miasta Krakowa.

- Okazało się, że Krakowa nie można kupić, że Kraków jest miastem, które myśli i wie, co znaczy demokracja, i że prezydenta rozlicza się od koniec kadencji - mówił podczas środowego briefingu prezydent Majchrowski.

Podczas weryfikacji doliczono się, że 38 tys. podpisów zebranych pod wnioskiem było nieważnych. Pomysłodawcą referendum był Łukasz Gibała, były kandydat na prezydenta Krakowa i przewodniczący Stowarzyszenia Logiczna Alternatywa.

- Mam dwie kartki. Jest czerwona - która niestety zostaje na swoim miejscu - i jest żółta. Oto żółta kartka dla Jacka Majchrowskiego - powiedział Gibała. Wyraził także nadzieję, że prezydent Krakowa potraktuje złożone na jego niekorzyść podpisy jako ostrzeżenie.

Wg Majchrowskiego, pojawienie się tak wielu nieważnych podpisów było spowodowane tym, że Gibała płacił osobom, które zbierały poparcie dla referendum. Teraz Łukasz Gibała ma 14 dni na odwołanie się od decyzji komisarza.

{media load=media,id=7109,width=640,align=center,display=inline}