joomla templates top joomla templates template joomla

Przemycał 7 tys. paczek papierosów

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altPolicjanci z Rypina zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, w którym znaleźli ponad 7 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość nielegalnego towaru oszacowano na blisko 75 tys. zł. Zatrzymano 47-latka, który odpowie za złamanie przepisów kodeksu karnego skarbowego. Wczoraj około godziny 9.15 w miejscowości Pręczki w powiecie rypińskim policjanci z drogówki zatrzymali volkswagena do rutynowej kontroli drogowej. Podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze w bagażniku znaleźli podejrzane pakunki.

50 euro łapówki

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

alt50 euro łapówki usiłował wręczyć brodnickim policjantom pijany kierowca. Teraz odpowie za dwa przestępstwa. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, dodatkowo sąd może orzec wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów. Wczoraj (28.01) o 22:30 w Zbicznie (pow. brodnicki) dzielnicowy zatrzymał do rutynowej kontroli mercedesa sprintera. Podczas rozmowy z kierowcą policjant wyczuł od niego alkohol. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 31-letni mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego ma prawie 1,8 promila w organizmie. Stróże prawa poinformowali kierującego, że zostaje zatrzymany ponieważ popełnił przestępstwo.

Napad, którego nie było

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altWytrwała praca rypińskich policjantów doprowadziła do rozwikłania zagadkowego napadu na jeden z barów w mieście. Okazało się, że rozboju tak naprawdę nie było. Pod koniec grudnia 2010 r. dyżurny Policji w Rypinie otrzymał informację o napadzie na pracownika baru. Policjanci natychmiast udali się na miejsce. Z wyjaśnień poszkodowanej wynikało, że do baru weszło trzech zamaskowanych mężczyzn. Zażądali wydania pieniędzy. Kobieta w obawie o swoje bezpieczeństwo, miała wydać ponad 2 tys. złotych.

Policjanci uratowali desperatów

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altSzybka reakcja policjantów oraz czujność sąsiadki z Jabłonowa Pomorskiego, pomogły uratować 68-latka, który próbował odebrać sobie życie. Policjanci w porę wyważyli drzwi do mieszkania i podjęli reanimację, dzięki której przywrócono czynności życiowe niedoszłemu samobójcy. Dębiccy policjanci także uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie. Pomoc funkcjonariuszy nadeszła po telefonicznym zgłoszeniu sąsiadki mężczyzny. 52-letni mieszkaniec Dębicy trafił do szpitala.

Funkcjonariusze uratowali życie 64-latkowi

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altSępoleńscy policjanci wspólnie ze strażakami uratowali 64-latka, którego znaleźli wycieńczonego i przemarzniętego w śnieżnej zaspie na polu. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Na szczęście nie doszło do tragedii. 64-latek z odmrożeniami został przewieziony do szpitala. Do zdarzenia doszło minionej nocy przed 2.00 w rejonie działek budowlanych na obrzeżach Sępólna Krajeńskiego. Dyżurny sępoleńskiej jednostki Policji otrzymał informację od jednego z mieszkańców, o tym, że obudziło go ujadanie psa i usłyszał wołanie o pomoc.

Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altPolicjanci z Włocławka odnaleźli mężczyznę, który zadzwonił na policję z informacją, ze jest w lesie i chce popełnić samobójstwo. Także policjanci z Dolnego Śląska poszukiwali wczoraj wieczorem 83-letniej kobiety. Odnaleźli ją leżącą na śniegu na cmentarzu. Obie poszukiwane osoby trafiły pod opiekę lekarzy. Wczoraj przed 23.00 do dyżurnego komendy miejskiej we Włocławku zadzwonił mężczyzna, który oznajmił, że jest w lesie, jest mu zimno i zamierza popełnić samobójstwo.

Areszt za napad na bank

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altNa 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna podejrzany o napad na bank w centrum Bydgoszczy. To już drugi podejrzany zatrzymany do tej sprawy. Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem grozi kara nawet 12 lat więzienia. Pod koniec września doszło do napadu na jeden z banków w Bydgoszczy. Wtedy, w centrum miasta, dwaj zamaskowani sprawcy weszli do placówki i zażądali pieniędzy. Napastnicy zostali spłoszeni przez jednego z pracowników i odjechali samochodem osobowym, którym kierowała trzecia osoba. Krótko po zdarzeniu policjanci zatrzymali jednego ze sprawców. Został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Nieletni napadali na punkty handlowe

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altInowrocławscy policjanci zatrzymali trzech nieletnich podejrzewanych o cztery napady. Zamaskowani sprawcy wchodzili do różnych punktów usługowych, grożąc niebezpiecznym narzędziem, żądali pieniędzy. Teraz wszyscy staną przed sądem, który zadecyduje o ich losie. Do pierwszego napadu doszło w listopadzie ubiegłego roku w Inowrocławiu. Wtedy zamaskowani sprawcy weszli do jednego z punktów handlowych przy ul. Narutowicza i grożąc nożem, zażądali pieniędzy, po czym uciekli. Policjanci, którzy zajęli się sprawą zabezpieczyli dowody i przesłuchali świadków.

Podejrzany o zabójstwo 14-latki zatrzymany

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altPolicjanci z Bydgoszczy zatrzymali 26-letniego mężczyznę - dostępne dowody przekonują, że mamy do czynienia ze sprawcą zabójstwa 14-letniej Eweliny. Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Wczoraj późnym popołudniem policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy doprowadzili do jednostki mieszkańca powiatu radziejowskiego. Zatrzymanie 26-latka było możliwe po kilkutygodniowej pracy specjalnego zespołu powołanego przez komendanta wojewódzkiego Policji. To ustalenia tych policjantów doprowadziły do wytypowania mężczyzny.

Drinki za "fałszywki"

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altDo policyjnego aresztu trafili dwaj mężczyźni, którzy wprowadzili w obieg fałszywe banknoty. dli, gdy płacili za zakupiony towar w barze dyskoteki. Wczoraj pracownicy lokalu poinformowali policjantów o tym, że jeden z uczestników dyskoteki w Kokocku płaci podrobionymi banknotami. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 21-latek zapłacił za zakupione napoje banknotem dwudziestozłotowym. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli w jego portfelu kolejne "fałszywki". Zatrzymano również jego 17-letniego kolegę, u którego w mieszkaniu śledczy zabezpieczyli fałszywe banknoty.

Marihuana w świątecznym opakowaniu

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altKryminalni z Bydgoszczy rozpracowali grupę podejrzewaną o przestępczą działalność. Zatrzymano trzech mężczyzn - przy jednym z nich znaleziono dwa pięknie zapakowane prezenty, a w nich ponad 4 kg marihuany. Upominki zamiast pod choinkę trafiły do laboratorium na specjalistyczne badania. Kryminalni z komendy wojewódzkiej od pewnego czasu rozpracowywali grupę przestępczą działająca na terenie Bydgoszczy.

Policjanci rozpracowali korupcyjną działalność

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altPolicjanci rozpracowali przestępczą działalność lekarza, podejrzanego o przyjmowanie łapówek i poświadczanie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Medyk wystawiał zaświadczenia o zdolności do pracy osób, których nigdy nie widział. W nielegalny proceder zamieszany jest także kierownik sklepu, w którym mieli być zatrudnieni pracownicy.

Nie daj się oszukać na „złote jednopensówki”

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altPrzez chwilę myślał, że zrobił interes życia, ale okazało się, że zwyczajnie został oszukany. Na tej „intratnej” transakcji stracił ponad 45 tys. złotych. Od przypadkowo napotkanego mężczyzny kupił rzekomo złote jednopensówki, po sprawdzeniu okazało się, że monety nie maja żadnej wartości. Wczoraj około 14:20 na jednej z ulic Włocławka do 44-latka podszedł nieznajomy, który zapytał gdzie może znaleźć najbliższy kantor, ponieważ chciał sprzedać złote jednopensówki.