joomla templates top joomla templates template joomla

Podsumowanie policyjnych działań na drogach

Kamila Ogonowska ; /kwpbydgoszcz.kei.pl/ włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Nieprzestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego, przekraczanie dozwolonej prędkości, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików są między innymi przyczynami wielu wypadków, w których giną ludzie. Dlatego też w celu ograniczenia ilości wypadków drogowych wczoraj 19 marca pomiędzy 14:00 a 22:00 w województwie kujawsko-pomorskim policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość i alkohol – zero tolerancji dla osób naruszających przepisy ruchu drogowego”.

Matka miała 1,8 promila

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Wczoraj policjanci ze Szwederowa zatrzymali pijaną matkę. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi do 5 lat więzienia. O losie jej dziecka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Wczoraj dyżurny na bydgoskim Szwederowie otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej. Wysłani na ulicę Leszczyńskiego policjanci ustalili, że w mieszkaniu znajduje się pijana kobieta. Miała ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Ćwiczenia oddziału prewencji

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altPolicjanci, wyposażeni w pałki, tarcze i gaz pieprzowy, ćwiczyli na stadionie Polonii w Bydgoszczy. Przypadkowi przechodnie mogliby pomyśleć, że dzieje się coś złego. Były to jednak tylko ćwiczenia, niezbędne do przygotowania się do nadchodzącego sezonu, który każdego roku obfituje w różnego rodzaju imprezy masowe.Czy warto przekupić policjanta?

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

W 2008 w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 145 przypadków wręczenia funkcjonariuszom Policji korzyści majątkowej oraz 49 przypadków udzielenia obietnicy jej wręczenia. Przypominamy, że nawet obietnica wręczenia łapówki policjantowi jest przestępstwem. Można za to spędzić w więzieniu nawet 10 lat. W 139 sprawach sąd wydał wyrok skazujący. Pomimo tego, w ciągu trwającego jeszcze weekendu pięciokrotnie próbowano w tym województwie przekupić policjantów.