joomla templates top joomla templates template joomla

Nowa sala gimnastyczna w Bystrej

malopolskie.pl włącz . Opublikowano w Małopolskie aktualności

Przy Zespole Szkół w Bystrej w gminie Gorlice powstała nowa sala sportowa. Jej budowa została dofinansowana ze środków unijnych. W oddaniu obiektu do użytku uczestniczyli: członek Zarządu Stanisław Sorys oraz radny województwa Leszek Zegzda.

-Nasza gmina stawia na edukację. Przez dobrą szkołę wiedzie najprostsza droga do dobrej przyszłości – mówił wójt Ryszard Guzik. - Chcemy, by nasi uczniowie rozwijali swoje zdolności nie tylko umysłowe, czy artystyczne, ale także i sportowe. Wybudowanie sali w Bystrej zbliża nas do celu. Obecnie każda szkoła w gminie Gorlice ma salę gimnastyczną – dodał gospodarz gminy.

Zadanie pn. „Budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Zespole Szkół w Bystrej” zostało dofinansowane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Całkowita wartość zadania (po przetargu) to 2 136 166 zł, wsparcie unijne wyniosło 1 495 316 zł.

- W obecnych czasach, marzenia i pomysły inwestycyjne samorządowców mają szansę się ziścić – podkreślał członek Zarządu Stanisław Sorys. – Tą szansą są środki unijne, którymi samorząd województwa stara się tak dysponować, by wyrównywać szanse i budować niezbędną infrastrukturę na obszarach wiejskich. Gmina Gorlice aktywnie korzysta z funduszy Unii Europejskiej. Sala w Bystrej to jeden z wielu projektów zrealizowanych przez lokalny samorząd – zaznaczył Stanisław Sorys.

Usytuowana prostopadle do budynku szkolnego i połączona z nim łącznikiem, sala jest nowoczesnym obiektem o wymiarach 24x12m i pow. użytkowej 734 m kw., w pełni wyposażonym w sprzęt sportowy, z funkcjonalnym zapleczem socjalnym, a także balkonem dla widzów, gdzie zlokalizowano 4 pomieszczenia dydaktyczne na organizację zajęć pozalekcyjnych. Cały obiekt jest w pełni przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Inwestycję zrealizowało Przedsiębiorstwo Budowlane „IMBUD” z Tarnowa.