joomla templates top joomla templates template joomla

Komisje SWM pracują nad budżetem

malopolskie.pl włącz . Opublikowano w Małopolskie aktualności

altKomisje Sejmiku Województwa Małopolskiego kontynuowały prace nad projektem budżetu województwa na rok 2012 polegające na zaopiniowaniu całości projektu oraz zgłoszonych przez radnych i kluby poprawek.

Konwent Marszałków Województw RP

malopolskie.pl włącz . Opublikowano w Małopolskie aktualności

W dniach od 12 do 14 stycznia w Województwie Podkarpackim obraduje Konwent Marszałków Województw RP. Gospodarze regionów debatują nad sytuacją w Przewozach Regionalnych, wspólną polityką rolną po 2013 r. oraz ochronie przeciwpowodziowej. Małopolskę reprezentuje wicemarszałek Wojciech Kozak, a jutro w obradach weźmie udział wicemarszałek Roman Ciepiela.

Małopolska Rada ds. Społeczeństwa Informacyjnego

malopolskie.pl włącz . Opublikowano w Małopolskie aktualności

11 stycznia 2012 roku odbyło się drugie posiedzenie Małopolskiej Rady ds. Społeczeństwa Informacyjnego poświęcone działaniom, prowadzącym do podniesienia poziomu życia przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii, podejmowanym w Polsce i Małopolsce.

Spotkanie przedstawicieli samorządów z wiceminister finansów

malopolskie.pl włącz . Opublikowano w Małopolskie aktualności

Marszałek Marek Sowa jako Przewodniczący Komisji ds. Finansów Publicznych Związku Województw RP oraz członek Zespołu ds. Systemu Finansów Publicznych Komisji Wpólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego wziął udział w dzisiejszym spotkaniu z wiceminister finansów Hanną Majszczyk. Podczas spotkania rozmawiano na temat planowanego wprowadzenia tzw. reguły wydatkowej samorządów.

Porozumienie z Centralnym Ośrodkiem Badania Odmian Roślin Uprawnych

malopolskie.pl włącz . Opublikowano w Małopolskie aktualności

WĘGRZCE - Wicemarszałek Wojciech Kozak podpisał wczoraj porozumienie o współpracy Województwa Małopolskiego z Centralnym Ośrodkiem Badania Odmian Roślin Uprawnych (COBORU) w Słupni Wielkiej. Województwo Małopolskie uczestniczy w planowaniu i organizacji programu ...

Nowa sala gimnastyczna w Bystrej

malopolskie.pl włącz . Opublikowano w Małopolskie aktualności

Przy Zespole Szkół w Bystrej w gminie Gorlice powstała nowa sala sportowa. Jej budowa została dofinansowana ze środków unijnych. W oddaniu obiektu do użytku uczestniczyli: członek Zarządu Stanisław Sorys oraz radny województwa Leszek Zegzda.

Weekend noworoczny – podsumowanie

policja.pl włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

altMiniony weekend noworoczny był bezpieczniejszy od ubiegłorocznego, mimo że był o jeden dzień dłuższy. Na drogach wydarzyło się mniej wypadków drogowych, mniejsza też była liczba osób rannych. W trakcie trzech ostatnich dni doszło do 106 wypadków drogowych (w ubiegłym roku do 138), w których rannych zostało 128 osób (w 2010 r. 189 osób), a zginęło 13 osób (rok temu 11). Policjanci zatrzymali 681 nietrzeźwych kierujących, podczas gdy w ubiegłym roku wyeliminowali z ruchu drogowego 600 takich kierujących. Trzeba jednak pamiętać, że tegoroczny weekend noworoczny był o jeden dzień dłuższy od ubiegłorocznego.