joomla templates top joomla templates template joomla

Czy w wodzie basenu w Nowym Targu pływają plemniki?

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

Czy w wodzie basenu w Nowym Targu pływają plemniki? Ta sprawa poruszyła nie tylko lokalną społeczność, ale też ogólnopolskie media. - Cała plotka została stworzona wokół zwolnienia jednego z pracowników technicznych, który w trakcie swojego nocnego dyżuru wpuścił osobę postronną na pływalnię, przekraczając tym samym swoje uprawnienia, za co został zwolniony.

"Baca" maczetą odciął mężczyźnie dłoń. Spędzi w więzieniu 4 lata

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

Pseudokibic Dominik L. ps. Baca podczas bójki obciął maczetą mężczyźnie dłoń, potem był poszukiwany listem gończym. W krakowskim sądzie zapadł wyrok w jego sprawie: mężczyzna spędzi w więzieniu 4 lata. Tymczasem jego ofiarę czeka jeszcze długa rehabilitacja.

Policja doprowadziła do zamknięcia dwóch sklepów z dopalaczami w Nowym Sączu

KWP Kraków/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

Sądeckim policjantom wspólnie z pracownikami sanepidu udało się doprowadzić do zamknięcia dwóch  sklepów z dopalaczami. Z chwilą powzięcia wiadomości o wprowadzaniu do obrotu tzw. dopalaczy przez właścicieli podejrzewanych sklepów podjęto natychmiast szereg czynności kontrolnych. 

Pozrywał dachy domów i połamał setki drzew. Przez Podhale przeszedł halny

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

Pozrywane dachy i setki połamanych drzew - to skutki halnego, który we wtorek wieczorem (9.02) siał spustoszenie na Podhalu. Prędkość wiatru dochodziła do 120, a w wyższych partiach Tatr do 180 km/h. Do północy strażacy interweniowali ok. 100 razy. 

Pożar domu w Zakopanem. Dwie osoby ranne

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

W nocy w Zakopanem doszło do pożaru domu. Mieszkańcom udało się wydostać z płonącego budynku przed przyjazdem służb. - Dwie osoby zostały poszkodowane. Jedna osoba miała poparzenia, druga rany cięte - powiedział Stanisław Galica ze straży pożarnej w Zakopanem.

Narciarski Memoriał im. Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie aktualności

Na stoku Polczakówka-Ski w Rabce-Zdroju odbył się IV Memoriał im. Marii Kaczyńskiej. Wzięli w nim udział utalentowani młodzi narciarze. Obecna była również córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej Marta Kaczyńska, a także wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Małopolscy policjanci zatrzymali 30-latka poszukiwanego zabójstwo w USA

KWP Kraków/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

Policjanci z Brzeska zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Interpol za zabójstwo, którego miał dokonać w Stanach Zjednoczonych w 2010 r. Wówczas to Piotr W., wraz z inną osobą, napadł na mieszkańca hrabstwa Cook, Skrępowali go i dotkliwie pobili, a potem okradli jego dom. Ofiara napaści, wskutek odniesionych obrażeń, zmarła. 

Pożar, połamane drzewa i zerwane linie energetyczne na Podhalu. Skutki halnego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

Powalone drzewa, pozrywane linie energetyczne a nawet pożar - to skutki groźnego wiatru, z którymi walczyli strażacy na Podhalu. Najwięcej szkód halny spowodował w powiecie tatrzańskim. Tylko do północy strażacy interweniowali ok. 100 razy.

Zakaz picia wody z kranu w Olkuszu. Wykryto w niej zanieczyszczenia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie aktualności

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olkuszu ostrzega, że mieszkańcy tego powiatu nie powinni pić wody z miejskich wodociągów aż do odwołania. W wodzie wykryto bakterie i nie nadaje się ona do spożycia nawet po przegotowaniu. - Na terenie gminy Olkusz mamy już osiem beczkowozów, cały czas dodajemy też kolejne. 

Prezydent Duda porwany do tańca na koncercie dudziarzy w Zakopanem

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie aktualności

Prezydent Andrzej Duda był gościem specjalnym na Dudaskim Tłustym Czwartku w Zakopanem. Górale zapewniali, że nieprzypadkowo zaprosili prezydenta, bo nazwisko Duda oznacza właśnie muzykującego na dudach. Prezydent bardzo swobodnie czuł się w towarzystwie górali, którzy wręczyli mu fujarę pasterską.