joomla templates top joomla templates template joomla

Spłonął zabytkowy kościół w Libuszy

Bobowa24.pl/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

Spłonął zabytkowy kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Libuszy. Strażakom nie udało się uratować budynku. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Bieg narciarski w stylu retro. 37 sztafet rywalizowało w Wiśle

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie aktualności

W Wiśle odbył się narciarski retro bieg. Wzięło w nim udział 37 sztafet. Każdy z uczestników musiał mieć na sobie specjalny strój w stylu retro i tradycyjne cumloki, czyli drewniane narty biegunowe. - Podjęłam to wyzwanie i myślę, że zabawa się udaje. Co roku mamy więcej uczestników - powiedziała Marta Bujok, organizatorka imprezy. 

Wichura w Małopolsce. Zerwane linie wysokiego napięcia i dachy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie aktualności

Około 5 tysięcy gospodarstw w całej Małopolsce nie ma prądu. To efekt porannej wichury, która uszkodziła linie energetyczne. Zniszczony jest także dach na budynku mieszkalnym i co najmniej dwóch budynkach gospodarczych.

"Nie jestem autorem. Wyjaśniłem, że to tylko żart". Internauta przesłuchany ws. filmiku o A. Dudzie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

- Nie jestem autorem filmu, tylko go zamieściłem - tłumaczy 17-letni internauta oskarżony o kierowanie gróźb karalnych pod adresem prezydenta. Nastolatek umieścił na portalu społecznościowy znaleziony w internecie film puszczony od końca do początku, którego tytuł sugeruje, że pijany Andrzej Duda ukradł wieniec spod pomnika Romana Dmowskiego w Warszawie.

71. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz. Byli więźniowie złożyli kwiaty pod Ścianą Straceń

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie aktualności

Grupa byłych więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz złożyła kwiaty pod Ścianą Straceń w 71. rocznicę wyzwolenia. Wielu z nich miało chusty w biało-niebieskie pasy, przypominające obozowe pasiaki. - To jest oddanie hołdu tym, którzy tutaj byli. Nasza rodzina liczyła siedem osób, wróciło pięć. 

"W czasie gotowania tlenek węgla mógł się wydobywać z pieca". Rodzinna tragedia pod Krakowem

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

Ciała trzech osób znaleźli policjanci w domu jednorodzinnym w miejscowości Kępa. To matka wraz z dwójką dzieci w wieku szkolnym. - Wszystko wskazuje na to, że prawdopodobnie podczas gotowania obiadu, tlenek węgla mógł się wydobywać z pieca - poinformowała Katarzyna Padło z małopolskiej policji. 

72-latek zginął w wyniku kłótni w ośrodku dla bezdomnych w Tarnowie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

72-letni mieszkaniec ośrodka dla bezdomnych w Tarnowie zginął w wyniku kłótni ze współlokatorem, która przerodziła się w bójkę. - Zatrzymaliśmy młodszego ze współlokatorów, który w chwili obecnej przebywa w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora - mówi rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie podinsp. Mariusz Ciarka. 

Nowosądecka prokuratura ściga nastoletniego internautę, który zażartował z prezydenta

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

- Jest pytanie bardzo otwarte, gdzie tutaj się prokurator dopatrzył kwestii znieważenia - mówi adwokat dr Łukasz Chojniak, komentując sprawę 17-letniego internauty. Nastolatek dla żartu zamieścił na portalu społecznościowym znaleziony w internecie film puszczony od końca do początku i opatrzony prowokacyjnym komentarzem sugerującym, że pijany Andrzej Duda ukradł wieniec spod pomnika Romana Dmowskiego w Warszawie. 

Zaginął młody piłkarz Unii Tarnów. Policja prosi o pomoc

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

Damian Buras, młody piłkarz Wisły Kraków, wypożyczony niedawno do Unii Tarnów, zaginął. Zawodnik wyszedł z domu w poniedziałek (25 stycznia) i od tego czasu nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną. - W chwili zaginięcia ubrany był w czarną sportową kurtkę z kapturem. 

"Poza charakterem, potrzeba specjalistycznego sprzętu". GOPR ma nowe auta, skutery i sprzęt narciarski

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie aktualności

- Oprócz samego wyszkolenia ratowników, ich charakteru, nieodzownym aspektem naszej skutecznej działalności jest sprzęt specjalistyczny - przyznaje naczelnik Grupy Krynickiej GOPR Michał Słaboń Oddziały regionalne GOPR otrzymały od wieloletniego sponsora, marki Tatra, nowe samochody terenowe, skutery śnieżne i sprzęt skitourowy. 

Policja znalazła ciała matki i dwójki dzieci. Możliwe zaczadzenie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

Ciała trzech osób znaleźli policjanci w domu jednorodzinnym w miejscowości Kępa. To matka wraz z dwójką dzieci w wieku szkolnym. Wszystko wskazuje na to, że było to zaczadzenie. Policję i straż do domu jednorodzinnego wezwał sąsiad rodziny. Zadzwonił do niego zaniepokojony mąż kobiety, przebywający za granicą. Nie mógł się skontaktować z rodziną.