joomla templates top joomla templates template joomla

TOPR: Zamykanie szlaków zimą nie zwiększy bezpieczeństwa

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie aktualności

TOPR jest przeciwko zamykaniu szlaków w celu zwiększenia bezpieczeństwa w górach. O pomyśle wywieszania czerwonych flag na turystycznych trasach mówił minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Zdaniem ratowników, takie działania nie zwiększą bezpieczeństwa. - Zamknijmy drogi i spuśćmy wody z rzek. Nikt się wtedy nie utopi - ironizuje Jan Krzysztof, naczelnik TOPR.

20 osób rannych w wypadku autobusu w Zakopanem

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

Dwadzieścia osób zostało rannych w wypadu autobusu pod Zakopanem. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitala. Według lekarzy nie ma zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Do zdarzenia doszło na drodze pomiędzy Zazadnią a Wierch Porońcem. Pojazd wypadł z drogi, przewrócił się i wylądował na dachu.

Złodzieje usłyszeli zarzuty

lodzka.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch amatorów cudzego mienia, którzy skradziony wcześniej towar zamierzali upłynnić w skupach złomu. Teraz złodziejom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pogrążyło go wręczenie łapówki

lodzka.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 53-letniemu mieszkańcowi powiatu łódzkiego wschodniego , który próbował przekupić policjantów. Mężczyzna usiłował w ten sposób uniknąć odpowiedzialności karnej za jazdę na „podwójnym gazie” oraz spowodowanie kolizji drogowej. 

Po służbie wytropił kieszonkowca

Agnieszka Gwarek/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

Łódzki policjant wracający po służbie do domu przyczynił się do zatrzymania 35-latka, który ukradł portfel młodej dziewczynie jadącej z nim w tramwaju. Jak się okazało mężczyzna był już wcześniej notowany przez policję za kradzieże.

Trudne warunki w górach. Aplikacja GOPR na smartfony może uratować życie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Małopolskie aktualności

W polskich górach panują fatalne warunki. Goprowcy ostrzegają, że wyprawa na szlak może być niebezpieczna. Radzą, by dokładnie sprawdzać trasę. W razie niebezpieczeństwa, pomóc może aplikacja GOPR-u na smartfony, która pomoże wezwać pomoc. 

Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Trzy osoby zginęły, jedna w szpitalu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Region Małopolski

Do tragicznego wypadku doszło na drodze między miejscowościami Kamień i Morawin w Wielkopolsce. Trzy osoby nie żyją, jedna została ranna i trafiła do szpitala. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jedno z aut wpadło w poślizg, a w jego bok uderzył inny samochód. - Wszystkie osoby podróżujące fiatem poniosły śmierć na miejscu.

Wpadł z narkotykami i kontrabandą

lodzka.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

Policjanci z Komendy Powiatowej w Łęczycy wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Komendy Powiatowej w Kutnie zatrzymali 32 – latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych oraz wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez polskich znaków akcyzy.

Tymczasowy areszt za znęcanie nad rodziną

policja.waw.pl włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

Wobec 67-letniego Andrzeja B. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną, potrafił między innymi złamać żonie rękę i szyję. 

Stop kłusownictwu. Nowa siedziba straży rybackiej

mazowieckie.pl włącz . Opublikowano w Małopolskie aktualności

Kłusownicy nad Jeziorem Zegrzyńskim nie mogą się czuć bezkarnie. Właśnie zakończyła się modernizacja strażnicy w Białobrzegach należącej do Państwowej Straży Rybackiej. Teraz funkcjonariusze będą mogli jeszcze skuteczniej patrolować akwen, a także Narew, Bug, Rządzę i Kanał Żerański. 

Zuchwały duet z zarzutami

lodzka.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Małopolskie kryminalne

Policjanci zatrzymali przestępczu duet, który napadł i okradł kobietę. Są to dwaj bracia z powiatu poddębickiego. Starszy, który miał na swoim koncie więcej podobnych przypadków, decyzją sąd, już został aresztowany na trzy miesiące. Nieletni sprawca został umieszczony w placówce resocjalizacyjnej.