joomla templates top joomla templates template joomla

Brutalny powrót na ziemię – relacja z meczu Znicz Jarosław – Anwil Włocławek

włącz . Opublikowano w Sport - koszykówka

alt

Nie tak kibice Znicza wyobrażali sobie ten mecz. Drużyna gospodarzy poprawnie zagrała tylko pierwszą połowę spotkania. Później w Jarosławianach coś się zacięło, a do głosu doszedł "wiecznie młody" Andrzej Pluta.

Pierwsza odsłona rozpoczęła się od punktów Bartosza Sarzały. Jednak skutecznym rzutem zza łuku odpowiedział Bartłomiej Wołoszyn. Po tych punktach nastąpił pierwszy przestój w tym meczu. Obie drużyny grały chaotyczne, zrywane akcje. Impas przełamał dopiero John Williamson, który popisał się dwoma dobrymi podkoszowymi akcjami. Na te akcje Amerykanina natychmiast odpowiedział Nikola Jovanovic – najpierw trafiając zza linii 6.25, a później skutecznie rzucając hakiem nad bezradnym, o głowę niższym Arturem Mikołajką. Dobra gra Williamsona pozwoliła Zniczowi jednak prowadzić po pierwszej kwarcie 16:13

W drugiej kwarcie w końcu obudził się niewidoczny do tej pory rozgrywający Znicza – Keddrick Mays, który trafił za 3 punkty podrywając lokalnych kibiców do jeszcze głośniejszego dopingu. Anwil łapał głupie faule, ale ani Tomasz Zabłocki, ani Jeremy Chappell nie potrafili wykorzystać rzutów wolnych i przewaga Znicza oscylowała w okolicach 10 punktów. Końcówka kwarty należała jednak do Anwilu – rzuty wolne Alexa Dunna oraz skuteczna penetracja Kamila Chanasa pozwoliły zniwelować stratę do drużyny Znicza.

Czytaj więcej: sport24.pl