joomla templates top joomla templates template joomla

Stephane Peterhansel wygrał Rajd Dakar. Hołowczyc: Liczyłem na Francuza. To "dakarowy" zawo

Press Focus/x-news włącz . Opublikowano w Sport - moto

Francuz Stephane Peterhansel (Peugeot) wygrał Rajd Dakar w kategorii samochodów. Najlepszym z Polaków okazał się Jakub Przygoński, sklasyfikowany na 15. pozycji. - Szczerze mówiąc liczyłem na Stephana Peterhansela. Francuz pokazał, że do końca trzeba trzymać jednakowe tempo. Zwyciężył "dakarowy" zawodowiec - powiedział Krzysztof Hołowczyc, były uczestnik Rajdu Dakar.

Groźny wypadek na inaugurację Rajdu Dakar. Debiutantka wypadła z trasy i wjechała w kibiców

Press Focus/x-news włącz . Opublikowano w Sport - motoryzacja

Nieszczęśliwie rozpoczął się 38. Rajd Dakar. Podczas prologu doszło do groźnego wypadku, w którym ucierpieli kibice. Debiutująca w imprezie Chinka Gue Meiling wypadła z trasy i wjechała w grupę fanów. W wyniku incydentu dziesięć osób zostało rannych, z czego cztery trafiły do szpitala w ciężkim stanie. Tuż po wypadku organizatorzy zdecydowali o przerwaniu prologu.

Małysz przed Dakarem: Możemy znaleźć się w pierwszej "10", będziemy robić wszystko w tym kierunku

/Foto Olimpik/x-news włącz . Opublikowano w Sport - motoryzacja

2 stycznia rozpocznie się 38. edycja Rajdu Dakar. Udział w niej weźmie m.in. Adam Małysz. Polak pragnie zatrzeć wspomnienia po nieudanej dla niego poprzedniej edycji. - To sport, w którym nikt nie jest w stanie zapoznać się z trasą. Każda z tych edycji ma swoje trudy i łatwiejsze odcinki.

Polacy mocno zmotywowani przed startem Dakaru

TVN Turbo/x-news włącz . Opublikowano w Sport Dakar

Polscy kierowcy są bardzo zmotywowani przed startem rajdu Dakar. W składzie Orlen Teamu doszło do kilku zmian. Nowym pilotem Adama Małysza został Xavier Panseri, a Kuba Przygoński przesiadł się z motocykla do samochodu.

Kubica na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej

Sezon 2015 w Rajdowych Mistrzostwach Świata dobiegł końca. Tytuł mistrza WRC obronił Sebastien Ogier. Punkty za zajęcie 3. miejsca w Wielkiej Brytanii zdobył za to Robert Kubica, który w klasyfikacji generalnej uplasował się na 9. pozycji. - Biorąc pod uwagę warunki pogodowe, trudność rajdu i różne przygody, to bez wątpienia dobry wynik.

Formuła 1 ucieknie z Europy do Azji?

/Foto Olimpik/x-news włącz . Opublikowano w Sport - formuła 1

Bernie Ecclestone zastanawia się nad rezygnacją z wyścigów Formuły 1 na legendarnych torach: Nuerburgring, Hockenheim czy Monza. W zamian za to szef zawodów chce stworzyć kolejne imprezy w Azji, na przykład w Baku.

Formuła 1 bardziej dochodowa od światowego futbolu

Formuła 1 jest bardziej dochodowa od światowego futbolu - wyliczył magazyn "Forbes". Mimo głośno krytykowanych zmian cykl najbardziej prestiżowych wyścigów samochodowych świata w ostatnich piętnastu latach zarobił ponad 16 miliardów dolarów.

Pierwszy etap Rajdu Dakar odwołany. Powodem ulewne deszcze

Pierwszy etap Rajdu Dakar odwołany. Powodem tej decyzji są mocne opady deszczu, które przechodzą nad Argentyną. Początkowo organizatorzy kilkukrotnie przekładali start etapu, ostatecznie jednak ze względów bezpieczeństwa zadecydowano o anulowaniu rywalizacji.

Rajd Barbórka znów przyciągnął tłumy kierowców i kibiców. Bezkonkurencyjny był mistrz Europy

TVN Turbo/x-news włącz . Opublikowano w Sport - motoryzacja

Kolejna edycja Rajdu Barbórka znów przyciągnęła tłumy kierowców i kibiców, mimo że nie jest on zaliczany do żadnej klasyfikacji sezonu. W 2015 roku bezkonkurencyjny na trasie okazał się mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz. Wygrał on zarówno odcinki specjalne, jak i słynne Kryterium Asów na ulicy Karowej.

Rajd Sardynii pełen problemów Kubicy

Pechowo zakończył się dla Roberta Kubicy start w Rajdzie Sardynii. Pierwszego dnia Polak uszkodził zawieszenie, drugiego miała miejsce awaria skrzyni biegów. Ostatecznie do zwycięzcy Sebastiena Ogiera stracił ponad godzinę.