joomla templates top joomla templates template joomla

VI Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze

powiat.krakow.pl włącz . Opublikowano w Kraków powiatowe

altW sobotę, 1 września br. na stadionie sportowym GKS „Świt” Krzeszowice odbyły się VI Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze. W deszczowej aurze zmierzyło się dziewiętnaście drużyn męskich oraz siedem żeńskich z terenu powiatu krakowskiego, w tym zwycięzcy ostatnich zawodów oraz eliminacji gminnych. Sędzią głównym zawodów był mł. Bryg. Jacek Lińca, zastępca dowódcy JRG 3 KM PSP w Krakowie. Tradycyjnie druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach. Najpierw sprawdzili swoje przygotowanie kondycyjne i sprawnościowe w sztafecie pożarniczej 7 x 50 metrów z przeszkodami, a następnie w ćwiczeniu bojowym, które rozegrane zostało przy użyciu nowych motopomp zakupionych przez powiat krakowski. W wśród mężczyzn walka o zwycięstwo była bardzo zacięta, ale ostatecznie najlepsi w powiecie okazali się druhowie z jednostki OSP w Bosutowie z gminy Zielonki, którzy wyprzedzili drużyny OSP Miękinia i OSP Krzeszowice z gminy Krzeszowice. Równie wyrównana była rywalizacja żeńskich drużyn. Na dwóch najwyższych stopniach podium uplasowały się przedstawicielki gminy Iwanowice. Zwyciężyły panie z OSP Sieciechowice przed OSP Poskwitów i OSP Miłocice, gmina Słomniki.

Nagrody oraz pamiątkowe puchary i dyplomy wręczał druhom starosta krakowski Józef Krzyworzeka wraz z przedstawicielami Rady Powiatu w Krakowie. W rywalizacji wzięło udział ponad dwieście zawodników i zawodniczek z wszystkich siedemnastu gmin powiatu krakowskiego.

Zawody obserwowali m.in. Tadeusz Nabagło, przewodniczący Rady Powiatu w Krakowie, Krzysztof Karczewski, wiceprzewodniczący, radni Janina Lasoń, Leszek Dolny, Wojciech Pałka, Marek Piekara, Jan Węgrzyn, Mirosław Golanko, sekretarz powiatu, poseł Andrzej Adamczyk, st. bryg. mgr inż. Ryszard Gaczoł, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, st. bryg. mgr inż. Paweł Jarosz, Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Leszek Zięba, wiceprezes ZOW ZOSP RP, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu krakowskiego.